Září 2016

Už brzy v oblacích

12. září 2016 v 12:49 Píšu píšu píšu...
Ano, zítra si zajdu pro své povolení létat, už je máme hotová! Hurá, konečně! Snad tedy během dalších dní mi naplánují první lety.
Čeká mě 5hodin po Číně na Boeingu 737 a pak několik hodin na Airbusu A330 (mezinárodní), vždy poté s inspektorem. Během října bychom si měli udělat i menší "výcvik" na Boeing 787, který létá Ameriku, nemohu se dočkat. Sice lety do Evropy s A330 jsou vždy cca 10hodin a více, bude to náročné, u předchozí společnosti jsem měla nejdelší let max. 5 hodin tam a 5 zpět, tohle jen jedna cesta... Ale pak fajn odpočinek někde na hotelu, užít si destinaci a zase letět zpět... To asi přežiju, haha ☺ hotelový život mě baví, hlavně nejvíce hotelové snídaně...

Poslední dny jsem měla na střídačku výlet - postel - výlet - postel... Asi také dočerpávám energii za poslední měsíce.

7.9. jsme se rozhodly zajít podívat na Chrám nebes. Abychom z toho Pekingu znaly také něco jiného, než jen obchoďáky a restaurace ☺ a poznaly místní kulturu. Je to velký park, vstup do všech prostor (např. Síň modliteb, Kruhový oltář...) byl celkem kolem 35RMB /140Kč. Chrám se mi líbil, turistů (hlavně Číňanů) bylo samozřejmě všude plno, ale i tak jsem si to užila. Měla jsem s sebou svůj foťák, tak jsem fotila i něčím jiným, než iPhonem, překvapivě :)9.9. Vyrazily jsme do centra města, všude ty vysoké budovy, ach... stavily se v obchoďáku jen pro nějaký sendvič, bohužel (naštěstí) jsme narazily na running sushi, tak jsme na rychlovku do sebe pár kousků hodily a konečně pokračovaly za památkami.


Navštívily jsme Zakázané město! Cestou samozřejmě několik obchůdků se suvenýry a občerstvením, já si koupila na cestu meloun (a do toho se rozčilovala, davy lidí, to je moje specialitka...). Je to opravdu rozlehlé obrovské místo, jeden chrám za druhým, zajímavé, ale... Spousta lidí, hlavně tedy Číňanů, kteří jsou z těchto památek docela zbláznění. Nám to přijde všecko stejné, podobné jako Lama Temple, který jsme navštívily v první půlce srpna, nebo jako Chrám nebeského klidu před pár dny, všude je to jedno a totéž. Myslím, že s chrámy na nějakou dobu končím. Ale i tak, alespoň jsme viděly jednu z dominant Pekingu.

mimochodem - vstupné 60RMB (cca 240Kč)
Po Zakázaném městě jsme měly v plánu Beihai park (vstup 10RMB/40Kč, na vyhlídku dalších 10RMB), jeden z nejslavnějších a dle internetových stránek nejhezčích parků v Pekingu.
Místo je to opravdu krásné, jezero, možnost půjčit si loďku, most na ostrůvek, ze kterého se jde na vyhlídku (ufff, ty schody...). Je fajn najít místo uprostřed Pekingu, kde člověk vidí trochu přírody.


K večeru jsme se rozhodly vrátit zpět, přeci jen jsme toho za celý den nachodily celkem dost a zívaly jsme jak o život. Na metro jsme přesto ještě šly pěšky asi 20min, už nebylo takové vedro, ... klasika na silnicích provoz, ale alespoň hezký západ slunce... ☺Byla to jedna z mých nejhorších cest metrem! Bydlíme na okraji Pekingu, dostat se tedy z centra docela trvá a hlavně... k večeru bylo metro totál narvané. Ono možná v Praze by to bylo ok, jenže, Číňani,... naprostá většina z nich neřeší vaší osobní zónu (já jsem na to obzvlášť háklivá, když se na mě někdo příliš lepí), páchnou z úst, deodoranty jim také asi nic moc neříkají... Zívají a kýchají s otevřenou pusou (fajn, v metru aspoň nechrchlají a neplivou na zem), áááá, na tohle si asi NIKDY NEZVYKNU. Nevím, přijde mi, že jsou stále ještě dost pozadu...

12.9. - VŠECHNO NEJLEPŠÍ K SVÁTKU VŠEM MARIÍM

(hlavně mamince a sestřičce ☺♥)

Dnes jsem pouze zašla s Laurou na polévku do místní čínské mini restaurace. Potřebovala jsem si koupit do letadla boty na přezutí, bez podpatku, jely jsme na místo oblíbené a známé mezi letuchami, sehnala jsem, jo! Pak jsme jen prošly další místní obchody, nakoupily něco málo k jídlu a jely zase zpět. Musíme se vrátit brzy, mají tam plno prkotin s leteckou tematikou, to je něco pro nás :)

Vzala jsem laptop a článek šla napsat vedle na hotel, u nás mi na noťasu blbne wifina. Zprovoznila jsem si konečně i VPN, hurá. Dala jsem si k tomu koktejl Cosmopolitan a ... článek je u konce! Chtěla jsem jen něco málo napsat, co jsme navštívily apod., abych toho příště neměla tolik.

Takže zdravím a pá! I.

4 měsíce v Číně!

6. září 2016 v 16:54 | Irys |  Píšu píšu píšu...
... o 3 týdny později, přesně na 4 měsíce v ČÍNĚ!

Za poslední 3 týdny a kousek je toho zase dost za mnou. Naposledy jsem se ozvala 13. srpna. Měli jsme následující výlet s naší vedoucí, vyrazili jsme do Summer Palace. Obrovský park s jezerem, typickými čínskými paláci a památkami všude kolem. Nebyl to super nápad vyrazit v neděli na takové oblíbené turistické místo, všude plno lidí, hlava na hlavě, vůbec jsem si tu atmosféru parku neužila. Místo, abych si užívala krásné okolí, spíš jsem jen nadávala a rozčilovala se :-) Půjčily jsme si loďku a vyrazily na jezero, což byl super útěk od lidí. Příliš mnoho času jsme tam nestrávily, odpoledne jsme se vrátily zpět a zašly na pozdní oběd do naší oblíbené western restaurace Swan v Pinnacle Plaza.


Další dny před slavnostním zakončením bylo jen vyřizování, formality.
18.8. nastal konečně náš den! Na graduation day se naše skupina oblékla do všech variant uniform, já měla slavnostní červené šaty, které jsou na speciální události, svátky apod., mám je snad radši než běžnou uniformu. Laura měla růžovou variantu, dohromady jsme byly zase jak dvojčata.Dorazili důležití nadřízení, vedoucí pro nás vytvořila moc hezkou prezentaci z fotek během výcviku, stalo se toho opravdu hodně během té doby, že už mi to ani hlava nepobírá.
Odpoledne jsme se najedli v japonské restauraci, koupila jsem si sportovní boty na běhání (ještě jsem nezačala, haha) a něco nového na sebe z HandM, samozřejmě za odměnu k zakončení výcviku :)


Po skončení jsem měla v hlavě myšlenku, že bych se mohla zaletět podívat domů, když mám po výcviku a čekají mě víceméně volné dny, než budu mít hotové povolení létat.
A když já si něco vezmu do hlavy... :) takže 21.8. jsem s Laurou jela na letiště ověřit ceny letenek, utratila většinu výplaty a letenky si odnesla hned s sebou!


24.8. v 1.40 ráno pekingského času odlet, před 6h ráno českého času přílet Praha! Laura a Maria letěly se mnou do Prahy a poté pokračovaly směr Rumunsko. Let skoro 10h, ale odpoledne před letem jsem si zjistila posádku, kontaktovala kapitána a ten nám zařídil business class, takže jsem cca 5h letu spala, jako v postýlce.


Doma nikdo nevěděl, že přiletím, pouze ségra, která mě ráno vyzvedla v Teplicích, jinak jsem to plánovala jako překvápko. No, všichni byli docela v šoku :))
První dva dny doma jsem byla dost mimo, celkem ospalá a chcíplá, časový posun je pouze 6hodin, ale stejně mě to dost rozbilo. Užila jsem si doma všechny, pomazlila nového kocourka, nacpala se tatarákem a zapila to českým pivem (následně další den si užila kocovinu), oslavili jsme mamky narozky, nakoupila jsem si potřebné věci (hlavně kosmetika, boty, protože v Číně je to mnohem dražší, než u nás) a další středu odpoledne jsem zase odletěla zpět do Pekingu. Nevím, kdy bude povolení létat hotové, mohou se ozvat každý den a nebo je možnost, že si ještě počkám, každopádně je lepší, když jsem poblíž a kdykoliv připravena na první let.
Čtvrtek a pátek po příletu jsem opět převážně jen odpočívala a spala.

V sobotu 3.9. jsme vyrazily na výlet směr World park, kde jsou miniatury ruzných světových památek, předností, apod., strávily jsme tam celé odpoledne, bylo opět krásné počasí, nafotily jsme spousty fotek a přijely zpět kolem půl 10h večer. Mně se tam původně moc nechtělo, protože je to na opačném konci Pekingu, než kde my bydlíme a dostat se tam trvalo kolem 2hodin. Ale nakonec jsem nelitovala, stálo to za to!


Na dnešní den (6.9.) vybrala vedoucí mezinárodních posádek Alekse, ještě jednu slečnu a mě, zda bychom nechtěli natočit různé video spoty, k použití na výběrová řízení atd., tak jsem souhlasila, proč ne, mám volno. Tato akce se neplánovaně přesunula již na pondělí a jak již zde bývá zvykem, dali nám to vědět až včera dopoledne, tak jsme pak měli docela fofry. Vše ale dobře dopadlo a na video se těším. Laura nás doprovodila a také se pak zúčastnila některých záběrů, i když nebyla v uniformě. Bylo to fajn odpoledne, počkali jsme si na západ slunce a některé záběry proběhly venku.Následující dny máme v plánu navštívit ještě různá významná místa a taky odpočívat, když na to konečně máme dost času. Kdo ví, jak to pak bude, až začneme létat.

A ano, dnes jsou to přesně 4 měsíce od mého odletu do Číny. Uteklo to šíleně rychle, moc se těším, co nás čeká dále!

Zdravím všechny do Čech, mějte se fajn ♥